Karboksyterapia + Mezoterapia igłowa

Gabinet masażu Tarnowskie GĂłry

Karboksyterapia. czyli terapia dwutlenkiem węgla, jest największym przełomem w medycynie estetycznej w walce z podstawowymi problemami pacjentów zgłaszających się do gabinetów medycyny estetycznej od czasu zastosowania botoksu. Jest to bardzo mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda doskonale radząca sobie z wieloma problemami odmładzaniem skóry, usuwaniem zmarszczek, przywróceruern jędrności i elastyczności skóry twarzy oraz całego ciała zwiększaniem grubości i gęstości skóry zwiotczenie skóry związane z wiekiem zwiotczenie skóry i tkanki podskórnej po porodzie minimalizacją worków i cieni pod oczami zmarszczkami statycznymi okolic oczu poduszeczkami tłuszczowymi okolic oczu walką z cellulitem lokalnymi nadmiarami tkanki tłuszczowej - jest alternatywą dla liposukcji redukcją podwójnego podbródka minimalizowaniem rozstępów (60-80%) wypadaniem włosów i łysieniem - wzmocnienie i regeneracja cebulek włosowych oraz zapobieganie dalszej utracie włosów wspomaganie terapii dietetycznych Ze względu na bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa leczenie to może być prowadzone niezależnie od pory roku, nasłonecznienia i temperatury otoczenia. Karboksyterapia - jak wygląda zabieg? Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym, precyzyjnym wstrzykiwaniu kontrolowanych dawek czystego dwutlenku węgla (C02), przy użyciu specjalnego urządzenia poprzez niewielką, bardzo cienką igłę. Gaz przenika bez problemu do okolicznych tkanek. wywołuje silne rozszerzenie drobnych naczyń krwionośny ch oraz powstanie nowych kapilar Prowadzi to do zwiększenia przepływu krwi, tlenu i składników odżywczych do obszaru poddanego leczeniu oraz poprawia się mikrokrążenie. Podczas zabiegu pacjent może odczuwać pewien dyskomfort związany z wprowadzaniem gazu, jednak ustępuje on po około 5 minutach. Obszar poddany zabiegowi może być lekko uwypuklony Objaw ten szybko znika pozostawiając czasami ciche trzeszczenia pojawiające się przy ucisku miejsc poddanych zabiegowi. Bolesność zabiegu jest odczuwana indywidualnie, dla większości pacjentów kar boksy terapia jest zabiegiem mało bolesnym, trwa od kilku do kilkunastu minut. Na jakich okolicach może być wykonany zabieg Karboksyterapii? Okolica oczu - kurze łapki, redukcja cieni pod oczami. przepukliny tłuszczowe pod dolna powieką, pogrubienie naskórka i redukcja zmarszczek
• Twarzy. szyja, dekolt - redukcja zmarszczek poprzez pobudzenie procesów syntezy kolagenu, regeneracji skóry i mikro krążenia

• Podbródek - redukcja tkanki tłuszczowej i pobudzenie syntezy kolagenu

• Owłosiona skóra głowy - wzmocnienie cebulek włosów I zapobieganie ich wypadaniu

• Brzuch, pośladki, uda, kolana, łydki - redukcja tkanki tłuszczowej oraz cellulitu

• Dłonie - regeneracja skóry i poprawa kolorytu

• Blizny i rozstępy- regeneracja tkanek i redukcja widoczności defektów

REWITALIZACJA SKÓRY- TWARZ, SZYJA, DEKOLT l DLONIE

Głównym celem karboksyterapii jest spowodowanie stymulacji procesów mających na celu zwiększenie ilości kolagenu i elastyny w skórze. Wywołana iniekcją C02 reakcja zapalna prowadzi do stymulacji produkcji kolagenu i odnowy komórek- już kilka miesięcy później rozpoczyna się remodeling skóry z towarzyszącym kurczeniem się włókien kolagenowych, co skutkuje zwiększoną sprężystością skóry, jej pogrubieniem, a tym samym odmłodzeniem wyglądu. Odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu skórnego prowadzi do wygładzenia powierzchni skóry i usunięcia zmarszczek- co przekłada się na widoczna poprawę jakości skóry. Zazwyczaj cyk~ zabiegowy obejmuje od l zabieg na 7 dni (ok 5-8 zabiegów) Gabinet masaĹĽu Tarnowskie GĂłry
REWITALIZACJA OKOLIC OCZU
Gabinet masaĹĽu Tarnowskie GĂłry Dzięki aplikacji COl w okolicach konturów oczu uruchomionych zostaje kilka mechanizmów wydatnie poprawiających wygląd skóry. Jednymi z wielu będą - stymulacja produkcji kolagenu. przyspieszenie i usprawnienie procesu tworzenia nowych naczyń krwionośnych oraz rozjaśnienie skóry pod oczami. Zabieg karboksyterapii zalecamy w przypadku walki z workami i cieniami, zmarszczkami statycznymi oraz poduszeczkami tłuszczowymi okolic oczu Poprzez zwiększenie ukrwienia skóry pod oczami, karboksyterapia pozwala skutecznie walczyć z tą przypadłością, która jest często spowodowana słabą cyrkulacja krwi w obrębie powieki dolnej oraz górnej. Okolice oczu rozjaśniają się, a obrzęki znmiejszają Dodatkowym atutem zabiegu jest jego bezbolesny przebieg oraz krótki czas trwania Po 10 minutach można wrócić do codziennych zajęć, bez siniaczków czy podrażnienia Zabieg karboksyterapii polecamy zarówno Paniom jak i Ranom. Najczęściej polecamy wykonanie serii 5-6 zabiegów raz w miesiącu.
LOKALNE AKUMULACJE TŁUSZCZU I CELLULJTU- karboksyterapia zamiast liposukcji
Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na iniekcje C02. Karboksyterapia odtłuszczeń i celJulitu jest znakomitą alternatywą dla liposukcji klasycznej, ale nie obarczoną powikłaniami towarzyszącymi tradycyjnej metodzie. Łączy w sobie mechaniczny oraz chemiczny wpływ na zniszczenie komórek tłuszczowych oraz odprowadzenie metabolitów.Proces ten prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych i wymodelowania sylwetki.Wprowadzony do tkanki tłuszczowej C02 częściowo zmienia się w kwas węglowy.który rozpuszcza komórki tłuszczowe.Zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego poddanego obszaru, poprawy metabolizmu i wydajania U\\ olnionego tłuszczu. Proces ten prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych i wymodelowania sylwetki. Odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu powoduje wygładzenie powierzchni skóry i usunięcie nieestetycznego efektu ,.,skórki pomarańczowej ". Zazwyczaj cykl zabiegowy obejmuje: Redukcja cellulitu I zabieg na 7-10 dni (ok.S zabiegów) Redukcja tkanki tłuszczowej 2-3 zabiegi tygodniowo tok. 12 zabiegów)


ROZSTEPY
Rozstępem nazywamy miejsce pęknięcia wiązania kolagenowo- elastycznego.Rozstępy wyglądająjak wrzecionowate pasma i występują najczęściej na skórze ud, brzucha, pośladków i piersiach. Przyczyny powstawania rozstępów to: czynniki hormonalne, znaczny wzrost masy ciała w krótkim czasie. ciąża, czynniki genetyczne oraz zaburzenie funkcjonowania tkanki łącznej. Rozstępy powstają w wyniku nadmiernego rozciągania się skóry i zerwania sieci włókien kolagenowych. Do dnia dzisiejszego nie opracowano żadnej metody skutecznego usuwania tych zmian. Najskuteczniejszą techniką jest terapia polegająca na podaniu w pęknięcie skóry dwutlenku węgla, która przy optymalnych warunkach i współpracy poddawanego zabiegowi jest w stanie zniwelować widoczność rozstępów nawet 080%. Gabinet masaĹĽu Tarnowskie GĂłry


Dzięki karboksyterapii usprawniamy proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych, co przekłada się na znaczną poprawę skóry.
Proces ten wywołuje sprawniejszą pigmentację skóry .co w efekcie przyciemnia kolor rozstępów do właściwego koloru skóry. Wzmożona synteza kolagenu pobudzona rozwarstwieniem C02 wpływie na wyrównanie miejsc zmienionych. Karboksyterapia jest jedyną dostępną terapią zarówno w walce ze starymi, jak i nowymi rozstępami i przynosi widoczna poprawę skóry, bez względu najej kolor i odcień. Wzmożona synteza kolagenu .zagęszcza" i uelastycznia skórę. poprawiajej wyglad i wpływa na wyrównanie struktury miejsc zmienionych. Zalecamy serię ok l O zabiegów, l zabieg na 7-10 dni( ok. l O zabiegów)


BLIZNY

Każde naruszenie struktury skóry prowadzi do wytworzenia się blizny. Blizna jest naturalnym, ostatnim etapem gojenia się rany.Zanim jednak powstanie blizna, urażone miejsce musi przejść przez fazę zapalną, gdy rana ulega zasklepieniu oraz fazę proliferacyjną - w czasie, której skóra ulega wzmocnieniu przez świeżo wytworzone włókna kolagenowe. Te dwa etapy trwają zwykle od dwóch do trzech tygodni.Następnie blizna "dojrzewa", trwa przebudowa jej struktury, mająca na celu nadanie skórze możliwie największej wytrzymałości. Karboksyterapia przynosi efekty w leczeniu blizn np.po cesarskim cięciu czy usunięciu wyrostka robaczkowego. Leczenie świeżych blizn jest niewskazane. Skóra musi się najpierw zagoić, tak aby ustąpił stan zapalny. Leczenie można rozpocząć po okresie około 2-3 tygodni po zagojeniu się rany. Zalecamy serię ok 10 zabiegów. l zabieg na 7-10 dni( ok. 10 zabiegów)

Bezpieczeństwo zabiegu karboksyterapii
C02 jest produkowany przez nasze komórki w wyniku spalania tlenu oraz wydalany przez nasze płuca. Oznacza to, iż jest wysoce obojętny dla każdego organizmu. Można śmiało uznać go za "ekologiczny", terapeutyczny czynnik. Karboksyterapia jest zabiegiem medycznym, dlatego jest dokładnie przebadana pod względem mechanizmów dzialania, efektów terapeutycznych i skutków ubocznych Jest to więc zabieg bezpieczny. Łączenie aspektów mechanicznego rozbijania tkanek (penetracja gazu) oraz jego chemicznego działania na skórę sprawia, że karboksykoterapia jest jedną z najbardziej obiecujących technik rewitalizacji skóry. Wszystkie elementy mające kontakt ze skórą pacjenta są jednorazowe.
Przeciwwskazania do zabiegu:

-ciąża, laktacja

-niewydolność nerekv

-niewydolność płuc, zatoryv tętnic płucnych

-terapia inhibitorami anhydrozy węglanowej

-niektóre choroby nerek lub wątroby,

-zapalenie żył

-hemofilia

-padaczka

-nowotwory

-nieustabilizowana cukrzyca

-nieustabilizowane ciśnienie krwi

-zabiegi estetyczne do 3 tygodni po zabiegu

-opryszczka aktywna

-trądzik różowaty aktywny

-zaburzenia w gojeniu

-jaskra
Medycyna estetyczna Tarnowskie Góry

Medycyna estetyczna jest sztuką, która wymaga artystycznej wyobraźni, indywidualnego podejścia i dyskrecji.

Atutem gabinetu jest jego lokalizacja w zacisznym miejscu, z dala od ośrodków zdrowia gdzie pacjenci narażeni są na wzajemną konfrontację.

Gabinet oferuje szeroki zakres zabiegów estetycznych, przeciwstarzeniowych oraz dermatochirurgicznych - dyskretnie, profesjonalnie i komfortowo.

W naszym salonie używamy kosmetyków m.in.:
Firmy w salonie kosmetycznym Sandra Studio Urody Tarnowskie Góry
Nasi partnerzy:
Onyx Club
32/ 724 98 05
ul. Nakielska 15-17 42-600 Tarnowskie-Góry
Projekt i wykonanie: Reklama Śląsk Reklama Śląsk - I-Creative.pl